Muuseumite maailm

19.sajandi Tartu linnakodaniku muuseum (Jaani 16, Tartu)

Õpituba “Mis kell on?”

Eelkooliealistele ja I kooliastmele

Tunni jooksul uurime üheskoos kellade ehitust ja saame teada, mis paneb kellaseierid liikuma. Uute teadmiste varal meisterdame vanadest kommikarpidest kelli, mille juures saab kätt harjutada nii kellamehhanismi loomisel kui sihverplaadi kaunistamisel.

Kestus 60-75 minutit

10.00 Tartu Variku Kool, 3.a klass

Juturetk 19.sajandi Tartusse

II, III kooliastmele ja gümnaasiumile
Milline oli 19. sajandi Tartu? Kas linnaruum pakub sellele küsimusele vastuseid? Juturetke jooksul külastame erinevaid paiku, mis annavad põnevaid vihjeid elust ülemöödunud sajandi Tartus. Võrdleme seda, mida näeme täna, vanade kaartide ja fotodega ja saame teada, et lugusid olnust võivad jutustada isegi need hooned, mida enam olemas ei ole. Heidame pilgu 19. sajandi Tartu ülikooli ja kaubanduse maailmadesse.

Kestus 45 minutit

13.00 Tartu Forseliuse Kool, 8.b klass

Tartu Linnamuuseum

Õpitoas “Mina ka olen ajaloolane” vaatame, missugust informatsiooni võivad kanda endas arheoloogilised leiud ning mida nende põhjal keskaegse Tartu linnaelu kohta teada on saadud. Õpituba lõpeb rühmatööga, kus õpilased kehastuvad ajaloolasteks ning uurivad vanu tekste ja arheoloogilisi leide.

Sihtgrupp: 5.-7. klass

Kell 13.00-14.15 Mart Reiniku Kool,  5.e klass

Tartu ülikooli botaanikaaed

TÜ botaanikaaed korraldab oma territooriumil (Lai 38) taimede otsimismängu, kus tuleb üles leida avamaal kasvavad söödavad taimed. Osaleda saavad nii rühmad kui üksikud huvilised.

Eesti Trükimuuseum/Raamatutuba Fahrenheit 451* (Aparaaditehase õuel)

Loovlugemine, loovkirjutamine, raamatute elu

Eesti Põllumajandusmuuseum (Keskpargis)

Meisterdamine

Oskar Lutsu majamuuseum (Keskpargis)

Loovkirjutamise õpituba “MINA KA VÕIN OLLA KIRJANIK”, mille käigus saab iga osaleja luua endale oma isiklike tekstide ja illustratsioonidega MINA-raamatu.

Tartu mänguasjamuuseum

Mänguline ekskursioon tutvustab muuseumi põnevamaid eksponaate ja mõnusamaid lugusid. Ekskursioonid algavad kell 10 ja 12 ning kumbki kestab tund aega. Osaleda saavad kõik lapsed ja noored, kes on ekskursiooni algusajaks kohal.

Eesti Rahva Muuseum (Keskpargis)

Mängime lastelaule kandlel ja vanaaegsetel pillidel koos lastega. Kindlasti tuleb ka käeline ülesanne (voltimine, värvimine, meisterdamine) ja mõistatused.

Advertisements