Pärimuskihelkond

Pärimusmaailm, mida korraldab Tiigi Seltsimaja, on lõbus ja õpetlik kokkusaamine, lustimiseks ja uute oskuste omandamiseks, tegutsemiseks üksi või kaaslastega.

Pärimusmaailmas mängitakse uuemaid ja vanemaid rahvalikke mänge, tantsitakse pärimustantse, kuulatakse rahvamuusikat. Saab meisterdada vanaviisi, teha väikese kingituse sõbrale või kodustele.

Pärimusmaailmas jätkame kingituse tegemisega Eesti 100. sünnipäevaks. Kingituseks on „Rahvamängude aastaring“, kinkijaks Tartu linna ja Tartumaa valdade noorte folkloorirühmad ja pärimusringid.

Aastaringiga alustasime eelmise aasta 1. juunil kesklinna pargis toimunud VII Pärimusmaailmas jõu-, osavus- ja murumängudega ning jätkasime tubaste mängudega XII Taaderandi talistetel Tiigi Seltsimajas 22.-25. novembril 2017. Nüüd ootavad läbimängimist viimased veerandsada murumängu.

Ühises mänguhoos koos noorte pärimushuvilistega on olnud enam kui tuhat tartlast – pereliikmed, sõbrad, naabrid, lasteaiarüma- ja koolikaaslased. Rõõmsat elevust ja esmatutvust eesti rahvatraditsioonidega on ühises mänguringis kogenud Eestimaale ajutiselt või alaliselt elama asunud kaugete maade rahvad.

Mitmedki mänguringis osalenud noored on saanud rõõmsa avastuse osaliseks – mängida saab ka netita ja nutita, päris kaaslasega ühises mänguringis!

Loe lähemalt: http://tiigiseltsimaja.tartu.ee

 

IMG_2461

Advertisements