Teaduskihelkond

Teaduskihelkond leiab sel aastal aset Tartu Kaubamaja I korrusel ning seda korraldab Eesti Teadusagentuur, kes on kampa kutsunud mitmeid vingeid teadusmaailma tegijaid!

Lubagem esitleda…

Elus teadus näitab, kuidas eraldada banaani DNA-d koduste vahenditega. Seda selleks, et muuta muidu küllalt hoomamatu DNA mõiste inimsilmale nähtavaks ning aidata mõista pärilikkuse edasikandumise ehk erinevate tunnuste pärandumise olulisust. Tegemist on suuremas ulatuses praktilise töötoaga, kus osalejad saavad algusest lõpuni protsesi ise läbi viia.

SPARK HUB ehk SPARK Makerlab, kelle usinad töötajad ehitavad koos lastega kell 10 ja kell 12 aurumootorite toimel mööda vett liuglevaid läbipaistva põhjaga paate.

Huvikool Huvitera, kes näitab 3D printerit ning seda, kuidas laseriga graveerida ja erinevaid Makeblock roboteid.

Minikooli Robootika õpetaja Kerli tutvustab lastele Nuti-Miku Robootikakooli ning õpetaja Kadi teeb lastest toredaid fotosid.

Hull Teadlane ootab kõiki suuri ja väikeseid sõpru värvivurri meisterdama. Lisaks uuritakse, miks on maailm vanadel piltidel mustvalge ning tehakse ägedaid katseid värvi ja vee teemal.

Psühhobussi jaama juures saab iseenda ja sõprade peal teha põnevaid psühholoogilisi katseid. Nii saad teada, kuidas hakkama saada tagurpidi maailmas, kuidas mõttejõul tünni plahvatama panna või kuidas ainult oma silmi kasutades joonistada. Lisaks toimuvad aeg-ajalt ka suuremad ühised katsed, kus paneme enda meeled, taju ja mälu proovile!”

Lisaks toimuvad jooksvalt teadusetendused, mida koordineerib kohapealne päevajuht!

Esinejad ja töötoad on Tartu Kaubamajas kell 10.00-14.00 ning etteregistreerimine töötubadesse ei ole vajalik!

 

34766798750_c59c52abf7_b

Advertisements